Skutki uboczne stosowania Piracetamu przy nauce

witam przygotowuje się do matury i chcialbym się dowiedzieć czy leki nootropowe mogą w jakimś stopniu mi pomoc w lepszej nauce i zapamiętywaniu? Jakie mogły by być skutki uboczne stosowania Piracetamu albo np noopeptu? czy krótkotrwałe stosowanie może mieć jakieś negatywne konsekwencje? Ciekaw jestem ponieważ slyszalem ze studenci medycyny przed egzaminami pomagają sobie takimi środkami typu piracetam

Witam serdecznie. Nie jest to do końca prawda o tych studentach medycyny, niemniej nie to jest tematem pytania. Z założenia nie powinno stosować się leków bez wskazań lekarskich. Tak czy inaczej w razie krótkotrwałego stosowania wymienionych leków nie powinny pojawiać się żadne działania niepożądane. Warto wspomnieć iż leki te nie działają na zdrowy organizm tak jak na choroby, stąd możliwy jest brak różnicy.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Leki nootropowe są preparatami stosowanymi w ściśle określonych jednostkach chorobowych. Nie powinny być stosowane u ludzi zdrowych. Jeśli podejrzewa Pa, że trudności w nauce czy zapamiętywaniu są spowodowane chorobą, proszę udać się do lekarza.