Skutki uboczne stosowania środków przeczyszczających

Cierpię na bulimie, a dokładniej przeczyszczam się bardzo dużymi dawkami senesu czyli wypijam 30 saszetek dziennie, wcześniej piłam prawie codziennie po 30 saszetek a teraz raz na tydzień i własnie chciałam się dowiedzieć jakie mogą być skutki picia tak dużych ilości środków przeczyszczających ? Strasznie się boję o moje jelita, dostałam skierowanie do lekarza ale nawet tak boje się iść i nie wiem już co mam robić

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nadużywanie środków przeczyszczających może spowodować poważne komplikacje zdrowotne. Skutkiem tego może być np. spadek poziomu potasu prowadzący do zaburzeń rytmu serca, porażenie jelit i inne powikłania.
Nie wiem, jakie jest Twój BMI, ale wiele wskazuje na to, że potrzebujesz pomocy psychiatry.
Twoje zdrowie jest w poważnym niebezpieczeństwie. Koniecznie zgłoś się do internisty oraz do wspomnianego psychiatry. Wiele osób przeżywa zakłopotanie na myśl o takiej konsultacji, nie powinno to jednak stać na przeszkodzie, abyś uzyskała odpowiednią pomoc. W gabinecie lekarskim często porusza się tematy intymne, osobiste. Lekarz z pewnością nie będzie z Ciebie drwił.Serdecznie pozdrawiam