Skutki uboczne stosowania tabletek antykoncepcyjnych a metody alternatywne

Przez ostatnie 10 miesięcy przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne, najpierw kontracept, pozniej regulon - jednak w związku z występowaniem niepożądanych skutków, plamień, bulów piersi a w efekcie włókniaka piersi tabletki odstawiłam. chciałabym uzyskać radę odnośnie alternatywnej metody antykoncepcji (moze prezerwatywy globulki)...jak postrzegana jest tego typu metoda? czy aby zminimalizowac ryzyko zajscia w ciąże powinnam wogóle zaprzestac współżycia na 3 najblizsze miesiace?

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystkiego metody niosą ze sobą ryzyko ciąży. Jedne mniejsze drugie większe. Decyzja należy do Pani. Abstynencji ma 100%