Skutki uboczne usunięcia macicy

Dzień dobry, Jestem w wieku 54 lata i mam jakieś zmiany na macicy, a raczej za macicą ,która ma być usunięta . Czy po jej usunięciu ,bierze się jakieś leki na stałe ? Jakie są skutki uboczne po tej operacji? Czy mogą być poważne komplikacje wycięcia macicy? Bardzo boję się samej operacji jak i samopoczucia po. Moi lekarze mało co chcą powiedzieć. W internecie czytałam straszne rzeczy i jestem jeszcze bardziej przerażona. Chciałabym wiedzieć czy jakiekolwiek komplikacje zdarzają się często, co zależy od pojawienia się skutków ubocznych? Jakie są rokowania dla osoby w moim wieku przy takiej operacji? Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy od tego czy ma być zabieg usunięcia macicy czy też macicy z przydatkami. Jeżeli chodzi o samą macicy to raczej nie ma takiej potrzeby. Oczywiście zależy to od objawów jak i wielu innych informacji które uzyskuje się w czasie wizyty lekarskiej oraz od tego co pokażą badania usuniętej macicy.