Skutki uboczne wkładki wewnątrzmacicznej u 40-latki

Witam.Mam 40 lat i 4 dzieci,Mam wkładkę Nowa T 380 na 5 lat już mineło 3 lata wszystko było ok do teraz :( Nie dostałam miesiączki piersi bolą jak przed okresem.Po ost miesiączce wyczuwałam nitki teraz nie czuje ich jak by weszły do środka .Boje się !!! Czy jak nie wyczuwam nitki lekarz może wyjąć spirale ???

Aleksander Ropielewski

Tak, lekarz będzie w stanie usunąć wkłądkę bez konieczności przeprowadzania operacji. Trudno jest mi powiedzieć jaka jest przyczyna opóźnienia miesiączki bez przeprowadzenia badania. Zdecydowanie sugeruję kontakt z ginekologiem.