Skutki uboczne zastrzyków antykoncepcyjnych

Witam serdecznie mam takie pytanie w na temat szczepionek antykoncepcyjnych czy sa skuteczne i jakie sa skutki uboczne??

Witam,
antykoncepcja w formie zastrzyków o powolnym uwalnianiu jest skuteczna, nawet bardziej niż tabletki doustne ponieważ eliminowany jest czynnik ludzki tj. pominięcie przyjęcia kolejnej dawki.
Ten rodzaj antykoncepcji pozbawiony jest części działań niepożądanych, jakie mają typowe tabletki antykoncepcyjne, więc jest bezpieczniejsza.
Do typowych skutków ubocznych należą: nieregularne krwawienia i plamienia z dróg rodnych, przyrost masy ciała, tkliwość piersi.
Należy pamiętać, iż tej formy antykoncepcji nie można przerwać w dowolnym momencie (zależnie od czasu działania - 1mc/3mce)
pozdrawiam.