Skutki uboczne znieczulenia zęba

Czy podczas znieczulania górnych zębów u dentysty, możliwe jest żeby znieczulenie działało aż na oko?? tzn. przy znieczulenie lewej siódemki najpierw poczułam, że powieka jest jakby zdrętwiała, następnie na lewe oko widziałam jakby podwójnie przez godzinę od podania, dziwne uczucie. Zauważyłam, że często jeśli mam znieczulane górne zęby (6,7,8) odczuwam też "znieczulenie" oka, jednak problem z widzeniem pojawił się pierwszy raz. czy to normalne? czy źle został podany zastrzyk? a może to alergia?

Witam. Możliwe jest znieczulenie powieki, raczej dolnej, rzadziej górnej, jak również problemy z widzeniem, jednak po ustąpieniu znieczulenia wszystkie te objawy powinny minąć. Należy zwrócić uwagę, aby w przypadku niedomykania powiek nie doszło do przewidzenia spojówki. Wymieniony objaw zależy od anatomii pacjenta (tzn. od przebiegu nerwów), jak również od sposobu podania znieczulenia. Alergia nie objawia się w ten sposób i nie ustępuje po przejściu znieczulenia. Pozdrawiam Olgierd Bartecki

Witam , skoro często po znieczuleniu ma Pani takie objawy, proszę poinformować lekarza o tym, może zaproponuje znieczulenie śródwięzadłowe, wtedy będzie Pani miała znieczulony tylko ten ząb który będzie leczony. Znieczulenie takie wykonywane jest specjalną strzykawką
i bardzo cienką igłą. Pozdrawiam :)

Znieczulenie jest prawdopodobnie podawane albo w pozycji leżącej albo zbyt głęboko, stąd znieczulenie nerwu podoczodołowego. Należy albo znieczulać pacjenta w pozycji siedzącej albo nieco płycej wprowadzać igłę w tkanki.

Podwójne widzenie może pojawić się przy nieprawidłowym znieczuleniu do otworu podoczodołowego. Taka metoda powoduje jednocześnie znieczulenie powieki. Problem jest jeden. Takiego znieczulenia nie stosuje się do leczenia tylnych zębów trzonowych. Być może technika znieczulenia i ilość podanego środka znieczulającego były nie do końca prawidłowe.Proponuję podane odczucia zgłosić dentyście przy następnej wizycie. Pozdrawiam