Skutki zażycia przez pomyłkę dwóch tabletek hormonalnych

Zażyłam dwie tabletki antykoncepcyjne jednego dnia - przez pomyłkę - co zrobić? Pod koniec drugiego tygodnia cyklu przyjęłam przez pomyłkę dwie tabletki antykoncepcyjne, zapominając ze jedną pigułkę już tego dnia zażyłam. Drugą tabletkę przyjęłam więc o jeden dzień za wcześnie (w sobotę wieczór zamiast w niedzielę). Jak zachować antykoncepcję przez kolejne dni? Czy jutro wstrzymać się i następną tabletkę przyjąć dopiero w poniedziałek, wg planu? Dziękuję za szybką odpowiedź!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji nie należy robić przerwy w przyjmowaniu tabletek. Kolejną powinna Pani przyjąć następnego dnia. Proszę uzupełnić brakującą tabletkę z opakowania awaryjnego lub zakończyć przyjmowanie tabletek o jeden dzień wcześniej.