Słaba odporność a biegi w zimie

Bardzo lubie biegac ale niestyty nadeszla zima a ja mam bardzo slaba odpornosc. Moje ptanie to czy bieganie w okresie zimowym moze byc zdrowe ijakie ewentualnie moga byc skutki?

Biegi zimą mogą być zdrowe i dzięki temu odporność może się poprawić tylko bieganie należy stopniować. Zaczynać niezbyt szybko i na krótsze dystanse, ubierać się lekko ażeby się szybko nie przegrzać a po przegrzaniu wejść do domu czyli bieg zakończyć w ciepłym pomieszczeniu