Słaba pamięć u 18-letniej osoby

Słaba pamięć u 18-latka? Mam słabą pamięć, ale nie we wszystkich przypadkach. Ostatnio zdarzyło mi się nie zgasić płomienia w kuchence, zorientowałem się po godzinie, a dzisiaj zapomniałem o wyłączeniu piekarnika. W moim przypadku takie zapominanie może być niebezpieczne. Czasem zdarza mi się zapomnieć o zrobieniu czegoś, ale nie do przesady. Ogólnie jestem jakiś roztrzepany i wolno kojarzę - chyba od zawsze. Co mogę z tym zrobić?

Witam
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny Pana kłopotów
z pamięcią i znalezienia właściwego rozwiązania problemu
jest konsultacja z neurologiem, który pokieruje dalszą
ścieżką diagnostyczną i zastosuje odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam serdecznie

Myślę, że warto byłoby skonsultować Pana problem z neurologiem w Pana miejscu zamieszkania, który ustali ścieżkę diagnostyczną.

Dobrze byłoby porozmawiać także z psychologiem, który mógłby wykonać badanie funkcji poznawczych i sprawdzić jak funkcjonuje Pana pamięć.

Życzę wszystkiego dobrego!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam Pana. Z pewnością warto Pana obserwacjami i doświadczeniami podzielić się z psychologiem w kontakcie bezpośrednim. Będzie on miał okazję zadać Panu ważne pytania i uzyskać odpowiedzi. Trudności z koncentracją mogą mieć różne źródła. Jednym z nich jest stres w życiu człowieka. Jeśli jest silny a czasem długo trwający może poważnie osłabiać naszą uwagę, która odpowiada za nasze procesy pamięci. Warto się również upewnić, że z Pana zdrowiem fizycznym jest wszystko w porządku (warto pomyśleć o wizycie u lekarza). Takie określenia, że jest Pan roztrzepany, wolno kojarzy i ma Pan opisane problemy chyba od zawsze mogą Panu utrudniać uzyskać zmianę. Proszę uważać na swoją samoocenę. Jeszcze raz podkreślam proszę rozważyć wizytę u psychologa. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/