Słaba ruchomość kciuka po złamaniu nadgarstka

jestem trzeci miesiac po zdjeciu gipsu ze zlamanego nadgarstka kosci promieniowej niby bez przemieszczen,przeszlam kilka roznych zabiego rehabilitacyjnych ale mam problemy z kciukiem , nie moge miedzy innymi obierac warzyw poniewaz palec ucieka z noza i wogole ruchomosc kciuka jest raczej w jedna strone zawsze ucieka pod palce jaka jest tego przyczyna,masle ze pewnie powinnam udac sie do ortopedy no i poza tym od strony malego palca na wysokosci nadgarstka utworzyl sie niewielki obrzek i boli

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, rzeczywiście, powinna Pani udać się do ortopedy, na podstawie zdjęcia RTG będzie można określić, czy kość zrosła się prawidłowo, czy opisywane dolegliwości spowodowane są zanikiem mięśni, spowodowanym unieruchomieniem.