Słaba siatkówka - czy mogę trenować sztuki walki?

Witam. Mam zamiar zapisać się na kickboxing, a jakieś 2 lata temu byłem u okulisty na badaniach, gdyż chodziłem na biegi na orientację. Okulista powiedział mi, że mam słabą siatkówkę. Moje pytanie brzmi: czy mogę trenować sztuki walki?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Dzień dobry.

W przypadku słabego przyłożenia siatkówki takie sporty są raczej niewskazane, gdyż każdy większy uraz grozi odwarstwieniem siatkówki. Leczenie jest tylko operacyjne, a rokowanie wątpliwe, zależne od czasu trwania ablacji. Wskazany jest wówczas spokojny tryb życia.

Niemniej jednak proponuję udanie się do specjalisty celem dokładnej oceny siatkówki w trójlustrze.