Słabe brązowe plamienia w 10. tygodniu ciąży

Jestem w 10 tyg. ciąży, mieszkam i pracuję w Anglii. Od 5 tyg. zażywam luteinę podjęzykowo, 2xdziennie po 1 tabl. Od kilku dni występują u mnie słabe, brązowe plamienia. Nic mnie nie boli i czuję się b. dobrze. Położna prowadząca ciążę twierdzi, że to normalne i zaleca czekanie na USG, które za kilka dni. Z kolei ginekolog u którego byłam na wizycie w Polsce w 5 tyg. postraszył, że to może początek poronienia i polecił leżenie oraz zwiększenie dawki luteiny. Nie wiem kogo słuchać i co robić.

Lek. Tomasz Budlewski

Podejście to ciąży w Polce i UK bardzo się różni. U nas bardziej "dmucha się na zimne"... ja jednak sugerowałbym słuchać zaleceń lekarza.