Słabe brązowo- czerwone krwawienie zamiast okresu

Witam. Pisałam do państwa już wcześniej. Mam 18 lat i od jakiegoś czasu miałam regularne miesiączki. Od ok roku współżyje ze swoim chłopakiem. W tamtym miesiącu zamiast okresu miałam słabe brązowo- czerwone krwawienie. Okres mam co 30-31 dni. Zawsze kiedy dostaje okres umieram z bólu, a w tamtym miesiącu nic. Nic nawet nie poczułam. W tym miesiącu tzn. dzisiaj (15.05.10) zaczęłam krwawić, również bardzo skąpo. Nie wiem co się dzieje, bo jest to tydzień przed normalnym okresem. Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, ale za każdym razem się zabezpieczamy. Jednak w tym miesiącu ze sobą nie współżyliśmy. Boli mnie brzuch. Zanim dostałam to krwawienie, to kilka dni wcześniej w nocy budziłam się z bólu. Strasznie mnie bolało jednak po chwili przechodziło. Co to może być?
18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Szkoda, że nie napisała Pani jak się zabezpieczacie. Pomysły na to, co jest antykoncepcją wśród młodych ludzi w tym kraju są przeróżne i niekoniecznie zgodne z prawdą (oczywiście nie twierdzę, że tak było w Pani przypadku).
2. W młodym wieku cykle mogą być nie do końca regularne (zwłaszcza jeśli np kobieta przeżywa dużo stresów lub podróżuje). Podobnie miesiączki- nie muszą wyglądać zawsze tak samo.
3. Poprzednie skąpe plamienie oczywiście mogło oznaczać np plamienie postimplantacyjne (tj związane z ciążą). W celu wykluczenia ciąży proponuję wykonać test ciążowy.
4. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej kontaktować się ze swoim lekarzem ginekologiem (dokładny wywiad i badanie jest niezbędne do postawienia właściwego rozpoznania).