Słabe czucie skóry w nodze

witam serdecznie.w pawej nodze ,zewnetrznej stronie kolana mam slabe czucie skory,czasami mrowienie,czasami tak jak by parzylo lub czasami klucie,na skorze nic nie widac,moge chodzic jezdzic na rowerze i biegac.jaka moze byc przyczyna?

Piotr Jurczyk

Witam. Przyczyną może być drobne uszkodzenie gałązki nerwu czuciowego (jako że w tym miejscu biegną one tuż pod skórą i opierają się o twarde podłoże stawu kolanowego) lub jej ucisk przez naczynie krwionośne. Pozdrawiam.