Słabe kopnięcia dziecka w 29. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 29 tygodniu ciąży i niepokoję się trochę bo dzidzia słabo kopie. Są to ruchy, czuję je ale chyba powinny być mocniejsze... Dodam ze przytyłam dopiero ok 5 kg i mam mały brzuszek a do tego szyjka się zaczęła skracać i biorę luteinę podjęzykowo na podtrzymanie... Bardzo proszę o radę czy powinnam się martwić tymi ruchami.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Absolutnie nie ma Pani powodów do zmartwień dotyczących siły ruchów dziecka. Zależą one od położenia płodu i ilości wód płodowych. Proszę się skoncentrować teraz by utrzymać ciążę (skracająca się szyjka macicy). Wskazany oszczędzający tryb życia i unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego.