Słabe krwawienie miesiączkowe a rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Właśnie chciałam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne byłam u ginekologa który mi je przepisał. Problem w tym że teraz powinnam mieć miesiączkę a zamiast tego mam bardzo skąpe plamy a zwykle w pierwszym dniu miałam dość obfity okres i bolesny a teraz lekko mnie brzuch boli a krwawienia prawie nie widać. Co mam zrobić? Czym mam wziąć dzisiaj tabletkę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanej przez Panią sytuacji proszę niezwłocznie rozpocząć przyjmowanie tabletek hormonalnych. Dla bezpieczeństwa, sugeruję jednak, by stosowała Pani dodatkowe zabezpieczenie przez pierwsze 7 dni.