Słabe krwawienie po zażyciu ostatniej tabletki antykoncepcyjnej

Dwa dni temu wzięłam ostatnią tablętkę z opakowania. Dzisiaj pojawiło się lekkie plamienie, około południa było trochę większe, ale teraz jest bardzo skąpe. Byłam u lekarza, który stwierdził, że macica jest przed miesiączką. 2 Testy ciążowe negatywne. Martwię się, że krwawienie może nie wystapić. Czy jeżeli tak będzie to, to plamienie moge uznać za krwawienie z odstawienia. Dodam, że ostani kontakt w postaci pettingu był parę tygodni temu.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podczas stosowania antykoncepcji może dojść do osłabienia krwawienia z odstawienia. Jednorazowy epizod nie powinien być powodem do niepokoju.W razie nawrotu dolegliwości konieczna będzie ponowna wizyta u specjalisty ginekologa.