Słabe przybieranie na wadze u dziecka

Moja 5-cio miesięczna córka pije mleko modyfikowane po 80 ml, dodam ze domaga sie mleka 9 razy dziennie. Oprócz tego daję jej ziemniaki na parze lub zupki, 50ml herbatki koperkowej, i kawałek owocu. Banana, gruszki lub jabłka. więcej nie chce jesc. Martwie się czemu tak mało mleka pije. Słabo przybiera na wadze.Dziś ma 5,5 miesiąca a waży 6kg dodam że urodziła się 2760kg.

Witam, każde dziecko ma mechanizmy samokontroli przyjmowania posiłków,a pani córeczka domaga się mleka dość często więc wszystko jest dobrze. Proszę się nie martwić, dziecko w 6 miesiącu życia ma podwoić masę ciała urodzeniową i to Pani córeczka osiągnęła. Więc przyrosty są odpowiednie.