Słabe przybieranie na wadze u synka

Mój syn urodził sie z waga 3400.Do 4 miesiaca bardzo ładnie przybierał na wadze ,pozniej juz bardzo malutko i tak jest do teraz . Obecnie ma rok. Ostanie ważenie 9 m-8794. 10 m-8890. 12 m-8990 Pielęgniarka mówi ze to za mało .Maly jest zdrowy ,radosny .Nie ma jeszcze zębów i je cały czas papki inaczej nie chce nic chyba ze sa to biszkopty albo chrupki. Pokarmy je bezglutenowe . Czesto ma zatwardzenia . My z mężem jesteśmy szczupli . Jakie należałoby zrobic badania ? Proszę o jakaś radę

Można wykonać morfologię krwi z rozmazem, TSH i glukozę na czczo, można również przyjrzeć się, czy w ciągu ostatnich 203 miesięcy zostały wprowadzone do diety na stałe jakieś nowe produkty - np gluten. Jednak proszę się nie denerwować, dzieci w tym wieku zaczynają się intensywnie ruszać, więc nie przybierają na masie tak dużo, jak to było wcześniej.