Słabe ruchy dziecka w 28 tygodniu ciąży

Moje dziecko od wczoraj rana nie wiele się rusza. Tylko wtedy jak go zaczepiam, a sam z siebie nie. Do tej pory był nadzwyczaj aktywnym dzieckiem. Jestem w 28tc. Czy to powód do niepokoju, czy powinnam się tym nie martwić?

Lek. Magdalena Pikul

Witam !
Czasem w ciąży, szczególnie w zaawansowanej, plod może wykazywać mniejszą aktywność ruchową. Jednak czasem jest to oznaka że zagrożenia ciąży. Dlatego dla pewności proszę zgłosić się do ginekologa który prowadzi Pani ciążę , aby sprawdził stan płodu. Pozdrawiam