Słabe samopoczucie a leukocyty w moczu?

Od jakiegoś czasu czuję się bardzo słabo, zrobiłam badania, jednak na wizytę lekarką muszę czekać 2 tygodnie (zaufana lekarka na urlopie). Czy mam się zgłosić do innego lekarza, czy mogę poczekać? Badanie ogólne moczu: Barwa jasnożółta. Przejrzystość lekko mętny. pH 5,0. Ciężar właściwy 1,025. Białko ujemne. Glukoza ujemna. Ciała ketonowe ujemne. Azotyny ujemne. Urobilinogen w normie. Bilirubina ujemna. Bakterie dość liczne. Erytrocyty 10. Leukocyty 100. Nabłonki płaskie liczne. Pasma śluzu pojedyncze. Erytrocyty świeże 1-2. Leukocyty 25-30. Cholesterol całkowity (jedn. tradyc.) 224,1 mg/dl, 140,0-200,0. Morfologia analizator (5 Diff): Krwinki białe (WBC) 4,58 x10´3/ul. Krwinki czerwone (RBC) 4,06 x10´6/ul. Hemoglobina 12,8 g/dl. Hematokryt 37,2 %. MCV 91,6 fl. MCH 31,5 pg. MCHC 34,4 g/dl. Płytki krwi 158 x10´3/ul. RDW-CV 12,9 %. RDW-SD 42,9 fl. MPV 12,1 fl. PDW 16,1 fl. PCT 0,19 %. P-LCR 41,7 %. % Neutrocytów 59,2 %. % Limfocytów 31,2 %. % Monocytów 7,4 %. % Eozynocytów 2,0 % .% Bazocytów 0,2 %. Liczba neutrocytów 2,71 x10´3/ul. Liczba limfocytów 1,43 x10´3/ul. Liczba Monocytów 0,34 x10´3/ul. Liczba eozynocytów 0,09 x10´3/ul. Liczba bazocytów 0,01 x10´3/ul.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nieprawidłowe jest badanie moczu, gdzie są dość liczne bakterie i leukocyty. Natomiast brak cech infekcji w morfologii krwi oraz brak objawów klinicznych zapalenia układu moczowego powoduje, iż nie ma wskazania do leczenia. Jednak warto wykonać posiew moczu, w celu określenia ilości bakterii oraz ich rodzaju. Ewentualnie w pierwszej kolejności powtórzyć tylko badanie ogólne moczu, starając się zadbać o prawidłowe jego pobranie - po umyciu, mocz poranny, ze środkowego strumienia.

Oczywiście ze względu na złe samopoczucie wizyta u lekarza jest wskazana.

Serdecznie pozdrawiam!