Słabe serce a operacja usunięcia pęcherza moczowego

Dzien dobry. Mam na imie Iza I mieszkam w Stanach. Moj tato bedzie mial w nastepnym tygodniu operacje usuniecia pecherza moczowego. Mama mowila, ze tato ma slabe serce , wiec ja sie troche obawiam. Czy taka operacja jest bardzo powazna I moze miec jakies skutki ( oby nie ) /czekam do ostaniej chwili z decyzja przylotu do Polski, zeby byc podczas operacji. Prosze o odpowiedz.

Lek. Artur Jeliński Urolog

Operace tego typ naleza do powaznych operacji ,zasze istniej ryzoko powiklana nawt u zdowych pacienientow ,sadze jednak za pani ojciec byl konsultowany przez inteniste (kardiologa) ajeli nie to zpaene bedzie.