Słabe wyniki morfologii w ciąży - czy coś grozi mojemu dziecku?

Witam, mam 22 lata i jestem w 26 tygodniu ciąży. Prawie od samego jej początku mam słabe wyniki morfologii. W 23 tygodniu lekarz przepisał mi żelazo, które przyjmowałam przez 2 tygodnie, po czym udałam się do laboratorium na kolejne badania krwi. Oto ich wyniki - WBC 10,4, RBC 3,39, HGB 10,6 L g/dl, HC: 31,1 L %, MCV 92. Proszę mi powiedzieć, czy coś grozi mojemu dziecku?

Witam!

Ma Pani niewielką niedokrwistość, co nie jest rzadkością u kobiet w ciąży. Ponadto nieco podwyższone jest stężenie leukocytów, co wskazywać może na stan zapalny.

Mając tak ograniczone informacje i nie mogąc Pani zbadać, nie jestem upoważniona, by twierdzić, czy dziecko może być zagrożone. Jeśli jest Pani pod kontrolą lekarza prowadzącego ciążę, warto mu zaufać. Doradzam wizytę u lekarza ze względu na podwyższoną leukocytozę, gdyż w Pani stanie nie można pozwolić na przeoczenie potencjalnej infekcji lub innego stanu zapalnego. Warto też oznaczyć CRP.

Pozdrawiam