Słabiej widoczna druga kreseczka na teście ciążowym po poronieniu

witam Miesiąc temu poroniłam (22.08.2013), 01.10 zrobiłam test ciążowy. Pojawiła mi się druga kreska tylko nie tak wyrazista jak pierwsza, poza tym odczuwam bóle jak przed miesiączką, ale nie są to skurcze. Czy to są niepokojące objawy? dzwoniłam do lekarza i powiedział, żebym za 3 m-ce, trochę też się przeziębiłam i zaczynam się martwić, ale domowymi sposobami się leczę (tzn. czosnek, miód, mleko, cytryna) się "leczę". Czy coś mi Państwo mogą doradzić? pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Nie ma powodów do niepokoju. Prawdopodobnie nadal utrzymuje się u Pani wysokie stężenie beta-HCG, w związku z czym na teście ciążowym pojawiła się druga kreska. Bóle podbrzusza związane są natomiast ze zmianami powstałymi w błonie śluzowej macicy w związku z poronieniem. Muszę dodać iż całkowita regeneracja organizmu, w tym powrót prawidłowej równowagi hormonalnej i struktury endometrium trwa około 3 miesiące. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego zgodnie z ustaleniami.