Słabo gojąca rana po operacji przepukliny pępkowej

Witam Panie doktorze mam takie pytanie jestem dwa tygodnie po operacji przepukliny pępkowej ,ale rana słabo się goj ,początek i koniec cięcia jest twarde i boli podczas nacisku,czy to jest normalne,proszę o odpowiedz ,pozdrawiam i dziękuje .

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania czy normalne jest gojenie czy też w ranie występuje jakiś stan zapalny, być może płyn. Takie zgrubienia pod blizną wyczuwalne często są spowodowane grubym zeszyciem powięzi powłok brzusznych - i to jest normalne. Jednak, aby konkretnie ocenić czy wszystko jest w porządku radzę w tej sprawie udać się na kontrolną konsultację do chirurga.