Słabo odczuwany orgazm i niskie libido

Moim problemem jest słabo odczuwalny orgazm w połączeniu z niskim libido. Wraz z 1 okresem (13 lat) pojawiła się potrzeba rozładowania napięcia i na samym początku moje odczuwanie było bardzo intensywne. Po 2-3 latach zaczęłam zauważać, że po każdej kolejnej masturbacji moje orgazmy są coraz słabsze aż w pewnym momencie zorientowałam się, że już prawie nic nie odczuwam, poza sprawiającym niewielką przyjemność skurczem. Istnieje szansa na odzyskanie dawnej intensywności przeżywania orgazmów?

Dzień dobry.

Mało intensywne aktualne przeżywanie orgazmów w porównaniu do tych w wieku dojrzewania można wytłumaczyć np. swoistym przyzwyczajeniem do masturbacji. Możliwe też, że podejmuje Pani masturbację nie w celu zmniejszenia napięcia seksualnego, a nerwowego - tym bardziej, że ma Pani poczucie, że Pani libido się obecnie zmniejszyło.
Trzeba też pamiętać, że masturbację "stosuje się" zwykle w przypadku braku możliwości odbywania "normalnych" stosunków, a nie zamiast nich. Z Pani postu nie wynika, że ma Pani partnera/kę, czyli prawdopodobnie nie rozpoczęła Pani współżycia seksualnego, co może być właśnie "przyczyną" obniżonego libido. Nie znaczy to jednak, że należałoby rzucić się w "seksualny amok", aby rozbudzić w sobie seksualne żądze. Matka Natura "zaprogramowała" kobiety w taki sposób, że ich potrzeba seksualna wzrasta, gdy znajdą odpowiedniego dla siebie partnera. Wystarczy więc spokojnie poczekać.
Jeżeli jednak wyjaśnienie powyższe nie jest dla Pani uspokajające, może Pani wykonać badania na hormonalne, by stwierdzić, czy ich poziom jest właściwy. Sądząc z opisu jednak nie wydają się one konieczne.

Pozdrawiam.