Słabo widoczna druga kreseczka na teście ciążowym

Witam! Zrobiłam test ciążowy i wyszły dwie kreski pierwsza mocniejsza a druga słabo widoczna. Jak mam to rozumiec? Pozatym dostałam okres. Czy mam po tym okresie powtórzyć i byc pewna ze jestem w ciąży!. Pozdrawiam!

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Testy ciążowe nie są swoiste w 100%. Nie ma sensu powtarzać testu. Proszę udać się do Poradni Ginekologicznej i wykonac badanie beta-hcg z krwi obwodowej, aby rozwiać wątpliwości.