Słabo wyczuwalne ruchy dziecka - co robić?

Witam,
obecnie jestem w 22 tyg. ciąży, do tej pory ruchy dziecka wyczuwałam kilka razy w ciągu dnia, od 2 dni ruchy te są słabo wyczuwalne, a nawet ich nie wyczuwam.
Proszę o poradę, czy to normalne w pierwszej ciąży?
Pozdrawiam i z góry dziękuję
Beata

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nagłe ustanie ruchów dziecka może być pierwszą oznaką poronienia na tym etapie ciąży, dlatego ich obserwacja jest ważna. W przypadku ustania ruchów może się Pani udać na ginekologiczną izbę przyjęć, gdzie przy pomocy badania KTG zostanie szybko zweryfikowana kondycja Pani dziecka.

Pozdrawiam serdecznie!