Słaby orgazm u partnerki

Witam. Jesteśmy z sobą razem 8 lat, od 2 lat jako narzeczeństwo, mamy po 24 lata. Wcześniej nie było takiego problemu jaki pojawił się teraz, a mianowicie partnerka od paru aktów narzeka na słaby orgazm. Przeżywa orgazm, a ja czuję i widzę skurcze pochwy, lecz ona twierdzi że są one słabe, nie tak mocne jak kiedyś - choćby miesiąc temu. Jest jej z tym źle, martwi się tym i nabiera coraz większego dystansu do seksu - nie czuje się do końca spełniona pomimo orgazmu (słabego). Pieszczę ją długo, zaczynam od głaskania, dotykania w celu wywołania podniecenia, a dopiero później zajmuję się piersiami, brodawkami, wzgórkiem łonowym, wew. stroną ud itp. Moja kobieta szybko osiągała kiedyś orgazm - już po 1-2 min pieszczenia łechtaczki szczytowała.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Osłabienie orgazmu może wynikać z chwilowych problemów w innych sferach jak praca, konflikty z partnerem, obniżony nastrój.

Jeden akt ze słabszym orgazmem nie jest powodem do podnoszenia alarmu. Jeśli partnerka robi z chwilowego osłabienia orgazmu problem, to w następnym akcie  też wystąpi osłabiony orgazm.
Takie nastawienie do pogoni za orgazmem spowoduje, że rzeczywiście będzie on gorszej jakości, a to z kolei jeszcze bardziej pogłębi frustracje i błędne koło gotowe do zamknięcia.

Może też być tak, że partnerka przeżywa cos w innej sferze niż seksualna co zaowocowało obniżoną zdolnością orgazmu i dodatkowo pogłębiło jej frustrację.

Może też być tak, że zaczyna by rozczarowana czy znudzona seksem, np. brakuje jej jakiegoś pobudzenia a nie mówi tego Panu. Może by rożnie.

Jeśli problem zacznie burzyć Wasze pożycie to proponuje wspólną wizytę u seksuologa.

Pozdrawiam