Słaby porost włosów w ciąży

Witam, Od prawie 3 lat moje włosy nie rosną, tzn. mam odrosty, ale ich długość jest taka sama. Obciełam zniszczone końcówki, od 7 miesiecy nie farbuje włosów, a odrosty mam 3 cm, bardzo rzadko prostuje, za każdym razem używam odżywki, maseczki i kosmetykow bez spłukiwania. Biore witaminy, staram sie dobrze odżywiać, ponieważ jestem w 26 tyg ciąży (niby w ciąży powinny być lepsze włosy i szybciej rosnąć) Wcześniej farbowałam włosy kilka razy w miesiącu i codziennie prostowałam i normalnie rosły

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Aktualne problemy jak najbardziej mogą być związane z faktem, że jest Pani w ciąży. Proszę bowiem pamiętać, że zmiany hormonalne mają także wpływ na porost włosów. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację ze specjalistą dermatologiem/trychologiem.