Słaby wzrost masy mięśniowej mimo sportowego, zdrowego trybu życia

Dzień dobry, mam 21 lat, od długiego czasu obserwuję u siebie bardzo słaby wzrost masy mięśniowej mimo sportowego, zdrowego trybu życia. W związku z obawami zrobiłem badania na hgh(hormon wzrostu). Wartość mojego hgh wynosi 0,142 ng/ml przy normie 0,030 — 2,470 . Mam do Państwa w związku z tym pytanie czy mój hgh nie jest zbyt niski pomimo takiego wieku i trybu życia? Czy należy podjąć terapię?

Piotr Pilarski

Witam,

wynik jest prawidłowy. Nie ma wskazań do suplementacji.

Pozdrawiam.