Śladowe ilości krwi w stolcu u 5-tygodniowego dziecka

Witam. Nasza 5 tygodniowa córeczka miewa w kupce śladowe ilości krwii. Żona wyeliminowała całkowicie białko z diety, mimo to ciągle się krewka pojawia. USG też nic nie wykazało. A gastrologa mamy dopiero na kwiecień. Co to może być?

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badań nie jestem w stanie stwierdzić co jest przyczyną krwi w stolcu. Przyczyn może być bardzo dużo: nietolerancje pookarmowe, szczelina odbytu, polipy jelita grubego, nieswoiste choroby zapalne jelit, infekcje żeby wymienić główne.

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele. Może być np. infekcja. Proszę udać się do lekarza pediatry.