Kobieta

Witam. Od kilku miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne, kończę czwarte opakowanie, pierwsze trzy wzięłam bez przerw między nimi. Pod koniec 3-go opakowania zauważyłam śladowe ilości krwi w śluzie, od czasu do czasu. Za dwa dni ma być kolejna przerwa i znowu od jakichś dwóch tygodni w śluzie pojawia się odrobina krwi. Nie ukrywam, że zaczęłam się tym niepokoić. O czym może świadczyć ten objaw?  

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa Śródmieście
Edytuj odpowiedź

Witaj.

Jeżeli są to plamienia kontaktowe (pojawiające się po stosunku) lub krwawienia międzymiesiączkowe i będą się utrzymywać w trakcie kolejnych cykli, warto zgłosić się do lekarza ginekologa celem wykluczenia np. zmian na szyjce macicy.

Pozdrawiam serdecznie.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Antykoncepcja – Antykoncepcja sprawia, że ludzie mają coraz większy wpływ na tak zwane świadome planowanie rodziny. Metody antykoncepcyjne umożliwiają regulowanie płodności i odpowiedzialne podejmowanie decyzji o posiadaniu potomstwa w chwili, gdy zaistnieją optymalne warunki, zarówno dla nowego członka rodziny, jak i samych przyszłych rodziców.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: