Ślady po ospie a opalanie

witam mam 22 lata i 2 tygodnie temu przechodzilam ospe. Mam pytanie, zostaly mi slady po strupkach, białe ślady punkty ktore sa widoczne z racji tego ze mam ciemna karnacje i jestem opalona, nie drapałam zmian , strupki samoistnie spadły, co to jest > kiedy to sie zagoi> czy moge to opalic ?

Lek. Katarzyna Szymczak

W kilka tygodni powinny zniknąć, jednak część może być widoczna, zależy jak mocno się Pani drapała.
Pozdrawiam