Słodki posmak w ustach

Witam! Dlaczego mam słodki posmak w ustach? Co może być jego przyczyną? Nie uważam tego objawu za normalny. Co prawda lubię czasami zjeść coś słodkiego, ale żeby ten posmak w ustach utrzymywał się przez cały czas to chyba nie jest w porządku. Czy może to zatem oznaczać coś poważnego? Czy powinnam skonsultować słodki posmak w ustach z lekarzem rodzinnym? Wykonać dodatkowe badania? Jaka może być główna przyczyna słodkiego posmaku w ustach? Mam nadzieję, że to nic poważnego. Bardzo proszę o fachową odpowiedź. Czy objaw ten powienin zostać skonsultowany ze specjalistą. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany objaw może wskazywać na występowanie cukrzycy. Wskazane jest wdrożenie diagnostyki. Proszę zatem udać się do lekarza.