Słodki posmak w ustach a nerwica lękowa

Witam, czy słodki posmak w ustach może wiązać się z nerwicą lękową? Glukoza badana pod koniec lutego 5,02 czy do tego czasu mogło się coś zmienić? Czytałam że stres może być przyczyną cukrzycy czy w tak krótkim czasie mogła się ujawnić? Jestem szczupła ale mam neistety siedzący tryb zycia więc nie wiem czy jest sens sprawdzać glukozę co 2 miesiące.

Kwestię Pani wyników i obawy związane z cukrzycą warto skonsultować z lekarzem (internistą bądź diabetologiem, endokrynologiem). Drugą kwestią jest nerwica, o której Pani wspomina. Niezależnie od tego, czy to, o czym Pani pisze jest objawem nerwicy, czy innych dolegliwości, warto poszukać pomocy dla siebie też odnośnie nerwicy. Nie pisze Pani, skąd taka diagnoza (nerwica lękowa ). Być może była Pani już u psychologa/ psychoterapeuty. Jeżeli tak, to pewnie wie Pani, jaki są możliwości skorzystania z pomocy. Jeżeli nie była Pani u któregoś z tych specjalistów, zachęcam do wizyty, żeby postawić diagnozę i zaproponować adekwatny sposób pomocy.

Jeśli leczy się Pani na nerwicę, podobny objaw może wynikać z tego właśnie zaburzenia. Jeśli natomiast nie była Pani diagnozowana pod kątem nerwicy- warto o tym pomyśleć (skonsultować się z psychologiem). Jeśli bowiem wyniki badań są dobre i nie wskazują na inne zaburzenia, najprawdopodobniej objawy maja podłoże emocjonalne.