Ślub cywilny partnera z inną kobietą i oczekiwanie na dziecko

Rozstalismy się z chłopakiem rok temu.Z mojej winy.Po trzech msc zaczal spotykać się z inną. Skutki tego takie że ta dziewczyna zaszla w ciążę, wziął z nią ślub cywilny.Co jakiś czas odzywamy się do siebie, srednio co dwa tyg.piszac smsy ok 3dni.My nafal się kochamy.Co zrobić ,czy powinniśmy spróbować powrotu, poczekać aż urodzi się dziecko.Nikt nie chce krzywdy dla tej kobiety, jak i dziecka które powinno mieć ojca przy sobie. Ale czy tak mozna byc ze soba dla dziecka? Jak to rozwiązać?

Witam,

Jeśli dobrze Panią rozumiem to mimo rozstania rok temu nadal żywi Pani silne uczucia do byłego partnera. Ponieważ wciąż się ze sobą kontaktujecie i pisze Pani "my nadal się kochamy" rozumiem, że w Pani odczuciu również i On żywi silne uczucia do Pani.
Widać, że jest Pani wrażliwą i wartościową kobietą i nie chce Pani krzywdzić innych. To budujące słyszeć, że w tej sytuacji myśli Pani nie tylko o swoich potrzebach ale również o innych osobach z nią związanych (Dziecko, Partnerka byłego Chłopaka).
Sądzę, że dobrym rozwiązaniem byłaby wizyta Pani u psychologa lub psychoterapeuty podczas której mogłaby Pani lepiej zrozumieć siebie i szerzej spojrzeć na całą sytuację. Być może, jeśli tak zdecydowałaby Pani wraz ze specjalistą, dobrym pomysłem byłaby w dalszej kolejności wspólna wizyta z byłym partnerem. Ostatecznie jednak to Pani musi podjąć decyzję co do tego, jak odnaleźć się w aktualnej sytuacji a rozmowa z psychologiem powinna służyć przede wszystkim temu aby mogła Pani lepiej zrozumieć swoje uczucia i potrzeby.

Trzymam kciuki i życzę owocnego spotkania.
Pozdrawiam.

Witam
z opisu Pani wynika , że jest Pani w bardzo trudnej sytuacji i były partner również. Warto przemyśleć czy jest Pani w stanie udźwignąć fakt , że były partner zawsze już będzie ojcem i będzie miał stałe zobowiązania o obowiązki wobec dziecka i będzie też miał stałe kontakty z matką dziecka , z którą będzie wspólnie to dziecko wychowywał ( razem lub mieszkając oddzielnie). Warto też przemyśleć , czy jest to dojrzały facet , czy nie chce przypadkiem zatrzymać dwóch ważnych dla siebie kobiet , bo z żadnej nie potrafi zrezygnować i czy to co do Pani czuje jest rzeczywiście dojrzałe i gdzie w tym wszystkim jest dobro dziecko i wasze .
Jeśli będzie trudno poradzić sobie z własnymi uczuciami i tą trudną sytuacje i decyzją warto skorzystać z pomocy specjalisty psychologa , który może pomóc we wglądzie we właściwą ocenę sytuacji
Anna Ręklewska -psychoterapeuta

Mgr Kinga Czarnota

Witam serdecznie. Z tego, co Pani pisze wynika, że wciąż jesteście z byłym chłopakiem w relacji. Myślę, że ważne aby odpowiedziała sobie Pani na pytanie, jaka to relacja: partnerska, przyjacielska, miłosna? Z Pni opisu wynika, że niewątpliwie coś Was do siebie ciągnie oraz to, że obwinia Pani siebie za rozpad tego związku. Być możne żałuje Pani, że coś się wydarzyło, chciałaby coś wymazać... Jednak tego się zrobić nie da. Rzeczywistość jest jaka jest, możemy ją przyjąć i iść do przodu lub rozpamiętywać, pozostając w tyle przeszłości, ale to nie przynosi spokoju. Jest tak, że Pani były chłopak związał się z inną kobietą, z którą zawsze już będzie wiązało go - nowe życie. Zawsze będą już parą Rodziców dla tego dziecka. Z Pani opisu wynika, ze Pani to czuje, że ta kobieta ma duże znaczenie w tej relacji, która dla Pani składa się z trzech osób: Pani, Pani byłego chłopaka i jego obecnej partnerki. Pani spokój mogłaby Pani przynieść jasność: przy której z Was Pani były chłopak chce być? Gdyby się Pani tego od niego dowiedziała, mogłaby Pani albo zacząć szukać szczęścia gdzie indziej albo budować z nim związek, mając świadomość, ze przecież już zawsze będzie on ojcem dla swojego dziecka. Życzę powodzenia.
Kinga Czarnota

Podejrzewam, że cała sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Przede wszystkim dlatego, że ta decyzja nie należy tylko do Pani. Sugerowałbym udać się na psychoterapię gdzie będzie odpowiednia ilość czasu aby zająć się tą sytuacją należycie.

Witam,

sytuacja wydaje się być bardzo skomplikowana, jednak po tak krótkim opisie trudno jest podjąć się jakiejkolwiek złożonej interpretacji. Z Pani opisu wynika, że wybranek jest osobą raczej niestabilną i impulsywną. Z reguły relacje z takimi osobami nie są zbyt trwałe.
Radziłabym Pani zastanowić się nad motywami własnego postępowania oraz nad tym dlaczego decyduje się Pani na wejście w tak złożony układ.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk