Ślub z zadłużonym mężczyzną

Witam . Mam starszego meza o 10lat. Jest on rok prZed 30-stka. Jesteśmy rok po ślubie , maz przyznał sie niedawno ze ma długi , brał pożyczkę jedna żeby spłacić kolejna .. Jestem Załamana .. Mieszkamy z jego mama , dziecko urodzi sie za 5miesiecy ..A ja pożyczam mu co miesiąc na spłatę długów !!! Co robić ??

Witam Panią. Mimo Pani krótkiego opisu nie mam wątpliwości, że jest Pani w sytuacji kryzysowej. Moim zdaniem sytuacja ma charakter prawny i psychologiczny. Od strony prawnej rozumiem, że mąż zataił przed Panią długi a teraz obciąża Panią zadłużeniem. Sytuacja ekonomiczna Waszej rodziny (niebawem urodzi się dziecko) jest zagrożona. Dlatego uważam, że powinna Pani jak najszybciej skorzystać z konsultacji prawnej by prawnik poinformował Panią jakie należy podjąć kroki by była Pani bezpieczna. Drugi ważny aspekt tej sytuacji to Pani koszty psychologiczne. Nie wiem czy potrafię wyobrazić sobie Pani uczucia w tej sytuacji. Zamiast zająć się przygotowaniem na przyjście dziecka Pani poczucie bezpieczeństwa jest zagrożone. Proszę skorzystać z Centrum Interwencji Kryzysowej w swoim mieście (adres znajdzie Pani pod tym linkiem http://www.niebieskalinia.pl/pomoc/instytucje/instytucje/instytucje/instytucje/instytucje/?option=com_instytucje&lista=0&strona=2). Mam nadzieję, że będzie Pani mogła tam skorzystać z pomocy prawnej i wsparcia psychologicznego. Proszę z nich skorzystać jak najszybciej. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Sytuacja w której się Pani znalazła jest bardzo trudna. Mąż zataił przed Panią swoje długi. Pożyczki zaciągał bez Pani wiedzy, dlatego co do zasady nie odpowiada Pani za zobowiązania męża i nie ma Pani obowiązku pomagania mu w ich spłacaniu. Zwłaszcza, że spodziewa się Pani dziecka, które wymaga sporych nakładów finansowych.
Jest Pani teraz w szczególnym okresie i powinna dbać o swój stan fizyczny i psychiczny. Dlatego jeżeli ta sytuacja jest dla Pani bardzo stresująca, proszę zgłosić się po pomoc do psychologa, który pomoże poradzić sobie z trudnymi emocjami. Jeżeli mąż jest nadal dla Pani ważny i chcecie ratować swój związek, to wskazana może być terapia par.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią serdecznie. Niewątpliwie znajduje się Pani w bardzo trudnej sytuacji. Zatajenie przed Panią swoich długów jest ze strony męża nieodpowiedzialne i nieuczciwe. Teraz, tuż przed rozwiązaniem, powinna Pani zadbać przede wszystkim o siebie i dziecko. Mąż jest dorosłym mężczyzną, niech pracuje i zarabia na spłaty. W przeciwnym razie mąż będzie korzystał z Was obojga.
Teraz nie jest na to dobry czas, ale jak Pani urodzi i sytuacja się nie zmieni warto skorzystać ze wsparcia psychologicznego. Mogę Pani polecić ośrodek psychoterapii przy ul. Abramowickiej 2 w Lublinie. Jest to teren Szpitala Neuropsychitrycznego, ale przychodnia jest otwarta dla wszystkich. W celu zapisania się należy mieć skierowanie od lekarza rodzinnego do poradnii psychologicznej w celu objęcia leczeniem. Można zadzwonić pod numer 81 744 - 30 - 61 (nr szpitala) i wew. 372. Tam należy poprosić o wpisanie na listę oczekujących i zgłosić się w wyznaczonym terminie. Dzwonić należy w przerwach między pacjentami czyli np. od 9.50 - 10.00, od 10.50 - 11.00 itd.

Kolejny ośrodek oferujący bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną to Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie ul. Probostwo 6a; tel. 81 466 55 46; www.cik.lublin.eu. całobobowy telefon zaufania: 81 534 60 60.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl