Śluz i urobilinogen w moczu

Witam, choruję na chorobę Leśniowskiego Crohna. Robiłem badania moczu, wyszło, że mam śluz w moczu - pojedyczne Urobilinogen 0,2 mg /dl. Mam pytanie - czy taki obraz wyników jest niepokojący?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Obecność śluzu w badaniu ogólnym moczu najczęściej jest związana z nieprawidłowym pobraniem materiału do badania. Natomiast urobilinogen jest produktem metabolizmu barwnika żółciowego - bilirubiny, który ma właściwości wodorozpuszczalne i fizjologicznie jest wydalany przez nerki, stąd jego obecność w moczu.