Śluz płodny

Witam serdecznie, mam pewnie dość nietypowe pytanie dotyczące śluzu płodnego w ciąży. Mianowice czy w czasie ciąży może wystąpić śluz płodny, rozciągliwy? Obecnie jestem w ciąży, a wcześniej długo badałam swoje ciało. Liczyłam poszczególne cykle miesiączkowe, mierzyłam temperaturę i sprawdzałam śluz, więc dosyć dobrze wiem jak wszystko wygląda w moim ciele. Teraz jestem w ciąży i pojawił mi się typowy śluz płodny. Jest rozciągliwy i taki jak zawsze występuje w dni płodne. Z czego to wynika? Czy śluz płodny występujący w okresie ciąży może być oznaką czegoś niebezpiecznego? Czy istnieje ryzyko, że wskazuje on na jakąś chorobę? Na początku przez chwilę to zbagatelizowałam, ale później pomyślałam, że to jednak nie jest normalne. Zastanawiam się czy powinnam iść do ginekologa czy jednak zaczekać. Z góry dziekuję za pomoc i odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Śluz rozciągliwy, podobny do tego występującego w okresie płodnym, może się pojawić. Nie jest on jednak płodny w ścisłym tego słowa znaczeniu, ponieważ w czasie ciąży nie występuje owulacja. Najbardziej typowym śluzem szyjkowym w czasie ciązy jest ten biały, nieciągnący się.

Pozdrawiam serdecznie!