Śluz po współżyciu

Współżyłam z chłopakiem jakieś 2 tygodnie temu. Ostatni okres dostałam 20 lutego. Skończył mi się 26 lutego. Mam 16 lat . Współżyliśmy najpierw z gumką, później już bez. Od tamtego czasu leci mi śluz. Czy jest możliwość, że zaszłam w ciążę? Proszę o dopowiedź.

Witam!

Ponieważ współżyła Pani bez zabezpieczenia 15 dnia cyklu, istnieje ryzyko, że doszło do zapłodnienia.

Śluz wydobywający się z dróg rodnych nie jest oznaką ciąży. Poza tym nawet jeżeli doszło do zapłodnienia, jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek objawy. Śluz jest produkowany głównie przez szyjkę macicy w czasie całego cyklu. W zależności od jego fazy zmienia jedynie swój charakter (przez większość czasu jest mętny i gęsty, w dni płodne przejrzysty i ciągnący - jak białko jaja kurzego).

Aby wykluczyć lub potwierdzić ciążę, proponuję wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki. Do badania najlepiej użyć porannego moczu, w którym stężenie oznaczanego hormonu (hCG) jest największe. Jeżeli wypadnie ujemnie, a miesiączka się nie pojawi dla pewności warto go powtórzyć po 2 tygodniach.

Z powodu stresu związanego z powyższą sytuacją okres może się trochę opóźnić.