Śluz podczas brania tabletek

Czy to normalne, że podczas brania tabletek pojawia się śluz? Myślałam, że wtedy jest tzw. suchy czas. Biorę drugie opakowanie tabletek, dziś wezmę 8 tabletkę, od paru dni zauważyłam na bieliźnie jasny, trochę mleczny śluz o lepkiej konsystencji. Podobny śluz miałam, gdy nie brałam tabletek. Moje pytanie jest następujące: czy to normalne i czy wszystko w porządku i czy nie mam powodów, by martwić się, że coś jest nie tak? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki antykoncepcyjne nierzadko wywołują zmniejszenie ilości śluzu szyjkowego, ale to wcale nie jest ścisła reguła. Wszystko jest w porządku, dopóki wydzielina z pochwy nie jest cuchnąca i/lub serowata oraz nie występują dodatkowe objawy, jak świąd czy pieczenie.

Pozdrawiam serdecznie!