Śluz podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od 4 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Mój problem dotyczy tego, że podczas ich przyjmowania pojawił się brązowy śluz. Lekarz mówił mi o tym, że mogą pojawić się plamienia, ale o śluzie nic mi nie wiadomo. Zwłaszcza, że raz jest, a raz nie. Pojawił się przy drugim opakowaniu. Później przy trzecim wszystko było w porządku, ale przy 4 znowu się pojawił. Nie wiem, czy to normalne na początku, czy jednak powinnam zacząć się martwić?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Na początku stosowania tabletek antykoncepcyjnych (pierwsze 3-4 miesiące) mogą się pojawiać plamienia w środku cyklu. Krew w połączeniu z naturalnymi wydzielinami dróg rodnych może dać brązowy śluz. Nie jest to nic niepokojącego. Jeśli plamienia utrzymują się dłużej niż te 3-4 miesiące (lub są szczególnie dokuczliwe), to należy zgłosić to lekarzowi. Być może konieczna będzie zmiana preparatu na inny, zawierający większą dawkę hormonów.

Pozdrawiam!