Śluz w kale i ból brzucha u dziecka

Witam u mojej córki 3,5 roku od przeszło miesiąca w kale pojawia się śluz, córcia narzeka tez na częste bóle brzuszka, przy tym oddaje kilka razy dziennie zbity stolec i kilkanaście razy dziennie mocz o ciemno żółtym zabarwieniu. Miala robione wyniki moczu i wyszło, ze w moczu znajduje się znaczna ilosć śluzu, leukocyty w polu widzenia 4. Ból brzucha utrzymuje się przez calą dobę, w nocy sie nieco nasila, bo corcia potrafi obudzic sie z krzykiem, że ja boli.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wskazane jest USG jamy brzusznej oraz powtórzenie oznaczenia morfologii poszerzonej o enzymy trzustkowe, wątrobowe. Konieczna konsultacja z gastrologiem dziecięcym.