Śluz w kale u dwuipółletniego dziecka

Witam. Od kilku dni obserwuję u mojego dwuipółletniego syna śluz w kale. Wcześniej się to nie zdarzało. Syn jak do tej pory nie miał żadnych uczuleń. Raczej jestem przekonana, że było to przez podanie mu jakiegoś produktu (akurat dzień przed wystąpieniem śluzu jadł lody z granata-pierwszy raz) ale minęło już 6 dni od tego czasu a śluz nadal się pojawia. Od 3 dni podaję mu probiotyk i jedyne co zauważyłam to zmniejszenie ilośći śluzu. Syn jest żwawy, wesoły nie boli go brzuszek, śpi spokojnie.

Przyczyn takich objawów należy szukać w zaburzonej reakcji immunologicznej jelit, prawdopodobnie dysbioza​ czyli zaburzenia flory jelitowej idące w parze z niedojrzałością układu odpornościowego u tak małego dziecka. To najczęstsze przyczyny tego typu dolegliwości. Czasem drobny błąd dietetyczny może wywołać reakcję organizmu. Jeśli nie będzie poprawy w ciągu kilku dni wskazane jest wdrożenie zindywidualizowanej terapii probiotykowej. Taka terapia powinna przynieść szybką poprawę . Można uniknąć rozwoju i nieprawidłowych reakcji alergicznych u dziecka, które mogą skutkować przez następne lata szeregiem problemów z alergiami a także osłabieniem odporności dziecka. Zapraszam na konsultację, równie telefonicznie (601614514).