Śluz w kale u dziecka

WITAM! OD KILKU DNI MOJE 2 LETNIE DZIECKO MA W KALE BARDZO DUŻO ŚLUZU KTÓRY JEST PRZEZROCZYSTY. CO MOŻE TO OZNACZAĆ? CZY TO MOŻE ŚWIADCZYĆ O JAKIEJŚ CHOROBIE? a MOŻE WSKAZUJE NA PROBLEMY Z TRAWIENIEM LUB DOLEGLIWOŚCIAMI ŻOŁĄDKOWYMI? CO POWINNAM ZROBIĆ? PODAĆ COŚ NA BRZUCH? JAKIEŚ ZIOŁA? A MOŻE KROPLE MIĘTOWE? CZY ZROBIĆ DZIECKU JAKIEŚ BADANIA? BADANIA KRWI? BADANIA KAŁU? A MOŻE JAKIEŚ INNE? JEŻEL TAK, TO JAKIE? BARDZO PROSZĘ O POMOC. CZY POWINNAM SIĘ MARTWIĆ TYM ŚLUZEM W KALE? BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ I POMOC. Z GÓRY DZIĘKUJĘ. POZDRAWIAM


KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Test na krew utajoną w kale

Czy wiesz, na czym polega test na krew utajoną w kale? Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, obejrzyj nasz filmik. Lek. Łukasz Dubielecki opowiada o tym badaniu.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Jeśli śluz w kupce dziecka występuje jako objaw biegunki rotawirusowej, nie podaje się dziecku żadnych leków (rotawirusy, tak jak wszystkie inne rodzaje wirusów, są całkowicie odporne na antybiotyki, które stosuje się w przypadku infekcji bakteryjnych). Należy pilnować, aby dziecko się nie odwodniło i podawać mu mleko (takie jakie pije zawsze – czy to mleko matki, czy mieszanki mleczne) oraz specjalne płyny nawadniające dostępne w aptekach. Jeśli śluz okaże się objawem alergii pokarmowej, warto wprowadzić dietę eliminacyjną, oczywiście po konsultacji z lekarzem. Należy wykluczać pewne grupy produktów, aby sprawdzić, co powoduje alergię. Konsultacja lekarska jest niezbędna, aby dziecko otrzymywało wszystkie potrzebne mu składniki odżywcze. Najczęściej dzieci uczulają się na produkty mleczne, produkty z soi, produkty zbożowe, jajka, orzechy. Należy także pamiętać, że śluz w stolcu może dodatkowo podrażnić skórę na pupie i doprowadzić do powstania pieluszkowego zapalenia skóry, jeśli nie zostanie zachowana prawidłowa higiena. Po każdej kupce należy pupę dziecka dokładnie umyć delikatnym mydłem dla niemowląt i osuszyć ręcznikiem (nie pocierając, a oklepując skórę dziecka). Przed założeniem kolejnej pieluszki można pozostawić dziecko jakiś czas bez pieluchy. Takie wietrzenie pupy korzystnie wpływa na ewentualne podrażnienia i zapobiega im na przyszłość.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty