Śluz w początkach ciąży

Witam, znów mam problem. Tabletki antykoncepcyjne biorę od jakichś 2,5 roku. Tym razem dostałam od lekarza Metronidazol na sprawy jelitowe. Rozpoczęłam jego branie równo z pierwszą tabletką z blistra 26 marca. Dzwoniłam do kilku ginekologów - jedni mówili, że ten lek obniża skuteczność, inni że nie. Ale stosunek 28 marca miał miejsce, co prawda z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci prezerwatywy, ale wcześniej jeszcze wspólna kąpiel - nie doszło podczas kąpieli do wytrysku - ale wiadomo, że jest preejakulat i tak dalej. Natomiast jeśli chodzi o stosunek to mój chłopak mówi, że prezerwatywa na pewno nie pekła. Mimo to się boję, bo mam od kilku dni - mniej więcej od 24 - 25 marca dużo śluzu - dosłownie prawie ze mnie się leje. Śluz jest raczej gesty, biały, ale strasznie go dużo. Czytałam, że może być to objaw ciąży. Strasznie się boję. Byłam już u ginekologa, bo bolał mnie jajnik, ale lekarz nie powiedział skąd tak dużo śluzu, a ja nie zapytałam. Dostałam leki - Ciprinol i Fluconazole. Mówiłam, że boję się, że to ciąża - ale mnie uspokajał i mówił, że to mało prawdopodobne. Co o tym mysleć? Nie potrafię się uspokoić. Proszę o jak najszybszą radę. I proszę mi odpowiedzieć, czy jeśli zrobię test ciążowy 8 kwietnia z porannego moczu, czy wynik będzie już wiarygodny? (stosunek był 28 marca). Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Informacje na temat interakcji obu leków znajdzie Pani w ulotce załączonej do opakowania. Metronidazol nie ma zaznaczonego działania na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy minimalizuje ryzyko ciąży praktycznie do zera. Wspomniana kąpiel nie powinna zakończyć się ciążą. Preejakulat, owszem, zawiera wystarczającą ilość plemników do zapłodnienia, jednak w czasie kąpieli dochodzi do ich zmycia i obumarcia. Nie ma możliwości dostania się plemnika do pochwy, a właściwie komórki jajowej.
Jeżeli zdecyduje się Pani na wykonanie testu ciążowego sugerowałabym odczekać do co najmniej 14 dni od daty zbliżenia. Dopiero po tym czasie wynik testu można uznać za wiarygodny.
Niestety bez możliwości obejrzenia kanału szyjki i wydzieliny z pochwy nie jestem w stanie powiedzieć, jaka jest etiologa Pani upławów. Ze względu na przepisane leczenie można podejrzewać infekcję grzybiczą (chyba że lekarz przepisał lek osłonowo- po terapii metronidazolem często dochodzi do infekcji grzybiczej). Jeżeli jednak lekarz nie zauważył podczas badania nieczego niepokojącego, to zapewne jest to proces przejściowy.
Pozdrawiam.