Śluz z krwią a rozpoczęcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, niedawno postanowiłam ponownie brać pigułki, chodzi o pierwsze opakowanie. Czekałam na miesiączkę i we wtorek. koło 22. pojawiło się bardzo delikatne plamienie, jakby śluz z domieszką krwi, a nie zdążyłam jeszcze kupić tabletek. Przez całą noc jednak krwawienia nie było, pojawiło się przed południem we środę, a pierwszą tabletkę z opakowania zażyłam ok. godziny 20. Czy jestem w pełni zabezpieczona? A może trzeba się zabezpieczać przez 7 dni?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

W celu uzyskania pełnego zabezpieczenia, o skuteczności właściwej tabletkom, pierwszą tabletkę należy wziąć w ciągu 24 h od pojawienia się krwawienia. Oznacza to, że jak najbardziej jest Pani już zabezpieczona i nie ma konieczności stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych.