Śluz z krwią po miesiączce a ryzyko ciąży

Dzień dobry! Od 2 dni zauważyłam, że mam śluz z krwią, co to może oznaczać? Jestem tydzień po miesiączce. W niektórych forach przeczytałam, że to jest objaw ciąży, ale co do tego miałabym wątpliwości, bo nie oprawiałam seksu tylko troszkę zaczęliśmy się pocierać o swoje narządy płciowe. Chyba miałam wtedy dni niepłodne, choć przez branie leków na wywołanie miesiączki już sama nie wiem czy to był dzień płodny czy też nie. (To było 30.10.2012) Lek na wywołanie brałam w sierpniu, okres dostałam (29.08.2012) i we wrześniu (29.09.2012), w październiku się nie pokazał tylko (8.11.2012). W sierpniu będąc u ginekologa powiedział mi, że mam lekką nadżerkę. Czy mogliby mi państwo pomóc? Najbardziej chodzi mi o te wyliczenie dni płodnych? Co oznacza śluz z krwią? I czy mogłam w taki sposób zajść w ciążę?

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Myślę, że w opisanej sytuacji ciąża jest bardzo mało prawdopodobna, a śluz z krwią po miesiączce raczej nie jest charakterystyczny dla ciąży. Ale jeśli bardzo się Pani niepokoi to oczywiście można wykonać test ciążowy dla własnego spokoju, choć osobiście uważam, że nie ma takiej potrzeby. Niemniej jednak jeśli plamienie nie ustąpi w najbliższym czasie lub też pojawi się podobne w kolejnym cyklu to najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u ginekologa, który po zbadaniu Pani będzie mógł powiedzieć coś więcej na temat przyczyny. Bez tego trudno cokolwiek doradzić. Pozdrawiam!